• - - - -

Interesuje cię motoryzacja i z zainteresowaniem czytasz na jej temat? Możliwe, że zadajesz sobie przeważnie pytania na temat tworzenia samochodów i ich funkcjonowania. Dobrze trafiłeś ponizej poruszymy jeden z takich tematów które amator aut zapewne chciałby wiedzieć. Zapraszamy do lektury i życzymy dobrej zabawy. Części zamienne

 

Motoryzacja to na dzień obecny najpopularniejszy zagadnienie. Na każdym kroku są wokół nas auta i kożystanie z nich stało się tak popularne że mało jest ludzi które nie są w posiadaniu chociaż jednego auta.Części samochodowe Dlatego poniżej napiszę na jeden z tematów samochodowych który powinien zainteresować każdego wielbiciela czterech kółek.

Zawieszenie w samochodzie, rodzaje zawieszenia, funkcja zawieszenia w samochodzie.

Pod słowem zawieszenie samochodowe rozumiemy grupę auto części łączących koło samochodwe z nadwoziem pojazdu. Części samochodowe Celem zawieszenia jest amortyzacja i przeneisienie siły powstającej na styku opony naszego samochodu z asfaltem. Zawieszenie jest także odpowiedzialne za sterownośćporusznie się pojazdu i komfort jazdy pasażerów.

Zawieszenie zbudowane jest z:

  • Elementów koło: wachacze, drążki, łączniki, tuleje, mosty, drążki.
  • Elementy resorujące: sprężyny, drążki skrętne, poduszki powietrzne, sprężyny
  • Elementy tłumiące: amortyzatory gazowe, amortyzatory olejowe, amortyzatory gazowo olejowe.

Podział zawieszeń:

  • Zawieszenia niezależne: zawieszenia w którym ruch jednego koła nie wpływa na ruch drugiego koła w tej samej osi. Będą to zawieszenia wielowahaczowe oraz zawieszenie oparte na kolumnie MacPhersona. auto części
  • Zawieszenie zależne: zawieszenie w którym poruszanie się jednego koła posiada wpływ na ruch drugiego koła w tej samej osi. Są to zawieszenia zbudowane z mostów i osi .
  • Zawieszenia częściowo zależne: zawieszenia w którym poruszanie się jednego koła w minimalnym stopniu wpływa na ruch drugiego koła na wspólnej osi.takie jak zawieszenie na poprzecznym resorze piórowym lub z belką skrętną.

This entry was posted on Sunday, March 28th, 2010 at 8:20 am and is filed under Motoryzacja. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply