• - - - -

Tak, to już 20 lat! Starannie 19 lutego 1990 roku miała miejsce premiera pierwszej wersji programu Photoshop, który w ciągu ostatnich 20 lat zrewolucjonizował ilustracje i szatę graficzną cyfrową. Na dzień dzisiejszy Photoshop to złożony kombajn graficzny, z niezliczoną liczbą zadań, filtrów i narzędzi, bez którego trudno wyobrazić sobie warsztat specjalistycznego grafika komputerowego. Firma Adobe zaprasza do wspólnego świętowania.

Korzeni skryptu Photoshop należy poszukiwać w aplikacji, jaką już w 1987 roku stworzyli bracia Thomas i John Knoll. Pierwszą licencję zaoferowali firmie Barneyscan, która dołączyła program do sprzedawanych przez siebie skanerów. W tej wersji wypuszczono zaledwie 200 sztuk programów. Po podpisaniu umowy licencyjnej z firmą Adobe, 19 lutego na rynek trafiła pierwsza, historyczna wersja Adobe Photoshop 1.0. W ciągu 20 lat Photoshop przeszedł długą drogę od prostej przeglądarki cyfrowych zdjęć do rozbudowanego kombajnu graficznego, używanego przez ponad 10 mln osób globalnie, dostępnego w 27 wersjach językowych.

This entry was posted on Thursday, July 29th, 2010 at 4:44 pm and is filed under Internet. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply