• - - - -

W dzisiejszych czasach w opinii publicznej kreowany jest model ponętnej oraz powabnej kobiety, jednak wiele przedstawicielek płci pięknej jest gruba oraz nie domaga z powodu nadwagi. Diety i zmiany w jedzeniu nie pomagają, choć wielka partia z nas stosuje różne bezinwazyjne zabiegi odchudzające. Liposukcja jest zabiegiem medycznym, którego celem jest usunięcie z wybranych miejsc na ciele niepotrzebnego tłuszczu np. z brzucha. Zabieg ten cieszy się niezwykłą popularnością na Zachodzie.
Medyk usuwa tłuszcz przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu. Na początku aplikowany jest środek znieczulający, następnie specjalista zaczyna odsysać tkanki tłuszczowej. Lekarz wykonuje pięć cięć. Podczas jednego czynności można usunąć cztery kilogramy tkanki tłuszczowej. Do ciała wprowadzana jest sonda, złączona z urządzeniem wciągającym, która eliminuje tkankę tłuszczową. Zabieg nie jest przykry. Najczęściej pacjentkami gabinetów chirurgii estetycznej są panie. Liposukcja to znaczące dokonanie chirurgii estetycznej. Za sprawą liposukcji można posiadać doskonałą sylwetkę i to bez zmęczenia. Pozbywając się sadła, można od nowa czuć się dobrze we własnej skórze.
Namawiamy do przeczytania tekstem dotyczącym liposukcji, którą można zrobić w wielu miejscach.
W czasie zabiegu pacjentka nakłada szczególne ubranie za którego sprawą zachowana jest czystość. To niedługi oraz łatwy zabieg. Po zabiegu z ciała wypływa płyn tkankowy, ale to nie powinno niepokoić. Rekonwalescencja po operacji jest sprawą indywidualną i ciagnie się przez zazwyczaj 8 tygodni, a następnie osoba powraca do normalnego życia. Zazwyczaj nie ma przymusu stosowania środków przeciwbólowych. Po operacji należy wiele biegać, a także dobrze się odżywiać, żeby ciało mogło wrócić do normy. Pacjentka ma obowiązek nosić kombinezon uciskowy, który ułatwia uformować sylwetkę. Aby zrobić operację liposukcji powinno się ukończyć osiemnaście lat, cechować się wielką otyłością, a także cieszyć się bardzo dobrym stanem wigoru. Do zabiegu mogą być brane pod uwagę takie obszary organizmu, z których w inny sposób nie da się usunąć tłuszczu. Liposukcja nie jest, zatem zabiegiem przeznaczonym dla każdego. Efekt procesu jest szybki.
W niektórych przypadkach mogą wystąpić niepożądane skutki takie jak zakażenie, zaburzenie dotyku, zmiany koloru skóry, nieregularności na ciele itd.. Zabieg ten nie jest refundowany przez fundusz zdrowia. Lekarz musi uprzedzić pacjentki, że nie powinny opalać się przez parę tygodni. Trzeba też zrezygnować z spożywania wódki i jarania papierosów. Ranę dobrze jest zasłonić plastrem. Należy dodać, że rezultaty liposukcji nie są zauważalne od razu. Gojenie ran trwa całkiem długo, toteż pacjent powinna wziąć wolne na ten okres. Operacja ta jest całkiem droga. Nie ma też gwarancji, że operacja zakończy się sukcesem. Poza tym zabieg nie usuwa cellulitu. Niekiedy po zabiegu poszczególne partie ciała pacjenta nie posiadają właściwych proporcji.
Przemyśl, czy wolisz wykonać tą operację, bo będzie posiadała ona niezliczone rezultaty dla twego zdrowia i samopoczucia. Skutki odsysania tłuszczu mają genialne efekty, jednak trzeba nie zapomnieć o wadach tej operacji. Jak każda operacja ma związek dość dużym ryzykiem co do efektów.

This entry was posted on Wednesday, April 20th, 2011 at 12:47 pm and is filed under Usługi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.