• - - - -

Mała kuchnia w bloku. Urządzenie kuchni w bloku sprzęga się przede wszystkim z tematem niedostatku właściwej przestrzeni zarówno do pomieszczenia mebli i niezbędnych sprzętów, jak także wygodnego z nich korzystania. Stoimy przed nieokazałym polem do ruchu dotyczącym możliwości zabudowy, co niemniej nie oznacza, że kuchnia w bloku musi być nieużytkowa i mało efektywna.
Planując zabudowę, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę specyficzne potrzeby tudzież cechy pomieszczenia takie jak systematyzacja instalacji elektrycznej jednakowoż przyłączy gazu. Naszym koronnym celem powinno być zagwarantowanie funkcji praktycznej - przy mikrych kuchniach ich wystrój tudzież zdobienie schodzi na drugi plan.
Ewidentnie, komfortowo wytyczoną przestrzeń dobrze jest ubogacić o intrygujący design, jednak nie powinno to zdominować naszych decyzji o takim a nie innym urządzeniu kuchni w bloku.
Nieduże pomieszczenie odpowiedniej jest zabudować niższymi meblami ze względnie dużą pokrywą roboczą. Czasami odpowiedniej wystrzegać się zabudowy górnych części ścian aż do sufitu - w przypadku konieczności wygospodarowania pomocnego miejsca, lepiej postawmy na małe, otwarte półki nad blatem. Maksymalna zabudowa może ukształtować przytłaczający efekt. Jeżeli jednak brakuje nam miejsca na akcesoria i sprzęty, najlepiej sprawdzą się przeszklone półki zawieszone na wysokości oczu, ponieważ zwiększą one  optycznie przestrzeń.
Po umieszczeniu zlewozmywaka, kuchenki bądź płyty grzewczej, oraz niekiedy również pralki (z uwagi na zwykły dla bloków niedostatek dostatecznej powierzchni w łazience), zostanie nam już względnie mało miejsca do rodzajowo kuchennej pracy. W związku z tym, nie warto zastawiać i tak niewielkiego blatu niepotrzebnymi przyrządami. Można rozważyć też o głębszym niż stereotypowy blacie,
który dodatkowo pozwala wygospodarować większą przestrzeń dla dolnych półek.
Pamiętajmy, że jest to mała kuchnia w bloku i dobrze jest korzystać z dostępnych na rynku udogodnień. Modelowo, w okolicy zlewozmywaka można zamocować użytkowe, wszelako nieprzytłaczające małego pomieszczenia relingi, na wewnętrznej stronie szafek - zaczepy na przyprawy, oraz w półkach narożnych - praktyczne obrotnice.
Małe kuchnie w bloku najpoprawniej pokazują się, kiedy są utrzymane w jasnych tonach. Lepiej unikajmy malowania ścian w ciemnych kolorach. W rzeczy samej, nie symbolizuje to, że dobitne odcienie powinno się kompletnie wykreślić przy planowaniu aranżacji. Kolorowe kubki, doniczki z ziołami czy inne szczegóły wiszące na relingu czy też postawione na otwartych półkach spowodują, że kuchnia w bloku nabierze stylu.

 

This entry was posted on Monday, April 18th, 2011 at 5:42 pm and is filed under Biznes. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply