• - - - -

Od wieków ogólnie wiadomo, że korzystniej jest zapobiegać niż leczyć. Ta mądra rada tyczy się wszystkich dziedzin w jakich mamy okazję się obracać. Jakie operacje zatem trzeba powziąć, by ominęły nas zbędne nerwówka związana z utraceniem ważnych danych?

Po pierwsze, kopie, kopie i jeszcze raz kopie. Ważne dokumenty, umowy, zdjęcia z zeszłorocznej kanikuły, filmy magazynujemy przede wszystkim na twardych dyskach naszych komputerów. Te, podobnie jak reszta produktów technicznych z każdym miesiącem są coraz bardziej wytrzymałe, bardziej sprawne, ulepszone, co wzbudza nasze bezgraniczne zaufanie do przedmiotów, które przecież tak jak ludzie potrafią zawodzić. Dlatego warto zabezpieczyć się przed nagłą stratą kluczowych plików i folderów, bez których bardzo często nie jesteśmy w stanie normalnie pracować. Kopia dokumentów zachowana na pendrivie lub płycie w wypadku utraty danych może okazać się na wagę złota.

Każdy ma świadomość tego, iż różne nośniki danych należą do grupy przedmiotów delikatnych i wrażliwych na działanie czynników zewnętrznych. Należy więc zabezpieczać je przed wstrząsami oraz gwałtownymi wahaniami temperatury. Od często występujących przepięć dysków twardych w pewnym stopniu może uchronić nas dobrej jakości zasilacz, mający dobry układ zabezpieczający przed tego rodzaju uszkodzeniami.

Błędy systemu czy atak wirusa mogą stać się źródłem wystąpienia błędu logicznego, a w konsekwencji utracenia danych. Przed tego rodzaju uszkodzeniem zabezpieczy nas podzielenie dysku na partycje. Danych istotnych nigdy nie magazynujmy na partycji systemowej, gdyż właśnie ona jako pierwsza narażona jest na wszelkie usterki logiczne będące przyczyną utraceniem danych.

This entry was posted on Saturday, April 16th, 2011 at 11:00 am and is filed under Firmy, Internet, Usługi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply