• - - - -

Znaki zodiaku mogą pośrednio czy też dosadnie wpływać na naszą osobowość. Znając datę urodzenia postaci z naszego otoczenia, możemy lepiej zrozumieć jej psychikę, poglądy, możliwości zawodowe, erotyczne itp. Wychodzimy bowiem z założenia, iż tak jak idzie zaprezentować każdego z nas na bazie wizerunku, odgadnąć wnętrze np. poprzez analizę pisma, tak samo zdołamy dowiedzieć się wiele z sylwetki astrologicznej. Każdy z nas ma przecież zakodowane cechy swojej planety. Przetestujmy to na bazy pewnego ze znaków. Niech będzie to Lew (23 VII - 22 VIII)
Pierwsza dekada (23 VII - 2 VIII)
Urodzeni w owej dekadzie są pod wpływem macierzystej planety -Słońca plus pod wspomagającą opieką Saturna. Znaczenie tej planety podwyższa odpowiedzialność, umiar i wytrzymałość. Na dodatek wspomaga realistycznie i rzeczowo spoglądać na życie, poprawnie układać i spełniać swoje plany.
Lwy z nieniniejszej dekady są nadzwyczaj ambitne i żądne władzy. Kochają pieniądze i zaszczyty, permanentnie dążą do zdobycia coraz wyższej pozycji w hierarchii społecznej. Pobierają z życia wszystko to, co najlepsze. Są przy tym silne fizycznie i psychicznie. W swoim otoczeniu nie cieszą się zbytnią sympatią, dlatego że miewają słabości do samouwielbienia.
Nie lubią przy tym być nie zauważane, pozostawiane na dalszym planie. Są na to nazbyt wielkimi indywidualistami. Na życie spoglądają praktycznie i pod kątem własnych korzyści. Lwy są uczynne i czułe wyłącznie w stosunku do osób im potrzebnych lub przynajmniej pokornych. Lwa niesłychanie prosto jest źle nastawić, jednakowoż wykreślić to odczucie jest niezwykle ciężko, gdyż jest on niesłychanie pamiętliwy.
Osoby z tej dekady zyskują istotne sukcesy w pracy, przede wszystkim wskutek tego, że są dobrymi realizatorami, przejawiają inwencję tudzież przedsiębiorczość. Najlepsze wyniki nabywają w wolnych zawodach względnie na samodzielnych stanowiskach.
Potrafią tak rozdzielić pracę, iż dla nich pozostanie tylko funkcja nadzorcza. W kontaktach międzyludzkich są trudni, głównie z powodu własnej impulsywności. Sposób bycia ich w dużym stopniu zależy od nastroju. W ciągu jednej chwili Lew umie przeistoczyć się z łagodnego i grzecznego w zuchwałego i szkaradnego.
Druga dekada (3 - 12 VIII)
Urodzeni w tej dekadzie znajdują się - nie licząc Słońca - pod wspierającym wpływem Jowisza. Wartościowe oddziaływanie tej planety pobudza idealizm, prostolinijność, sprawiedliwość, szlachetność, mądrość życiową i filozoficzną refleksję. Przy niszczącym wpływie potęguje ona wygodnictwo, nieodpowiedzialność, ograniczoność, snobizm, hipokryzję i nieobiektywność. Słońce i Jowisz wywołują na urodzonych w drugiej dekadzie nieporównanie większy wpływ niż na pozostałych ludzi.
Ich temperamenty są zmienne, a postępowanie radykalne. Pod wpływem nastroju potrafią zmienić się błyskawicznie z miłego kota w rozjuszonego lwa, jednakowoż też i z bubka w człowieka cnotliwego.
Jak wszystkie Lwy, tak i te starają się drugich dostosować do siebie. Są tak samo żądni sławy. Wspomaga im w tym silny temperament, naturalny autorytet i umiejętność trafnej argumentacji. Sami są nadzwyczaj nieugięci na wpływ innych. Uważają, że ich diagnoza jest najwłaściwsza i nie ulega ocenie. Lwy odznaczają się bezgraniczną biegłością poznawania zagadek bytu.
Ulegają nastrojom religijnym i pozazmysłowym. Urodzeni w tym czasie nie są materialistami. Z zapałem obdarowują przyjacielskie im osoby, sami też korzystają z życia, nie żałując pieniędzy na swoje rozkoszy. Nie gardzą też hazardem. W związku z tym pieniądze nie zawsze się ich trzymają.
Mimo to Lwy są optymistami, nie przejmują się takimi błahymi rzeczami. Twierdzą, że pieniądze teraz są, jutro ich nie ma czy też odwrotnie. Lwy z początku sierpnia lubią podróże, poznawanie osobliwych krajów, wędkowanie i wszystkie niespodzianki, byle tylko były miłe.

This entry was posted on Tuesday, April 12th, 2011 at 2:02 pm and is filed under Bez kategorii, Hobby. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply