• - - - -

Wycieczki klasowe należą do nieodłącznych elementów szkolnego programu dodatkowego i organizowane są od dawien dawna. Idea ich powołania do życia przypuszczalnie powiązana jest z tęsknotą nauczycieli za odrobiną wytchnienia i zamiany codziennej nudy na chwilę wypoczynku. Istnieje też druga strona – wycieczki szkolne pozwalają dzieciom odłączyć się od codziennej praktyki i dowiedzieć się czegoś o otaczającym ich świecie w sposób bardziej naturalny i nie inwazyjny. Najczęściej celem wojaży szkolnych są ciekawe, znane i atrakcyjne miejsca, o których często dzieci uczą się w szkole. W czołówce listy przebojów najczęściej odwiedzanych miejsc przez młodzież dominują kina, teatry, muzea, niepoliczone polskie zabytki i wyjazdy nad Bałtyk. Oprócz zwiedzania najbliższych okolic i poznawania własnych regionów, gawiedź uczniowska wyjeżdża też w miejsca o wyjątkowej wartości narodowej i historycznej. Obowiązkowym celem wycieczek szkolnych są takie perły polskiej historii jak Kraków, Częstochowa, Oświęcim czy Warszawa. Wycieczki szkolne to świetna okazja do ogromnie przyjemnej i wyjątkowo łatwej nauki przez aktywne uczestnictwo w poznawaniu świata.
Zorganizowany wyjazd do niezwykłego miejsca przynosi okazję komparacji czerpanej na zajęciach szkolnych wiedzy z istniejącą rzeczywistością.
Młodzież podczas wyjazdu nie tylko wyjątkowo dużo się uczy na temat oglądanych obiektów i przedmiotów ale też świetnie się bawi. Wycieczka szkolna to także znakomita lekcja koleżeństwa, integracji, współpracy, życzliwości, a czasami również samodzielności, odporności, hartu ducha i wytrwałości.

This entry was posted on Tuesday, March 29th, 2011 at 12:00 am and is filed under Turystyka. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply