• - - - -

Piłka nożna do dyscyplina sportu zespołowa, w której na przeciwko siebie stają dwie drużyny złożone z 11 zawodników. Misją gry jest dostanie większej ilości bramek od przeciwnika, tzn. umieszczeniu piłki w bramce rywali. Piłki nie można dotykać rękoma, z wyjątkiem jednego, uprzywilejowanego zawodnika w drużynie - bramkarza. Jest to najpopularniejsza dyscyplina na świecie, jej najważniejsze mecze przyciągają przed telewizory miliardy widzów, a gwiazdy tego sportu zarabiają dziesiątki milionów dolarów rocznie.

 

Siatkówka to zespołowa gra sportowa polegająca na przebijaniu piłki na drugą stronę siatki i niedopuszczanie, aby upadła ona w polu bronionym spersonalizowanej drużyny. W grze biorą udział dwa 6 osobowe zespoły, toczona jest ona do 3 wygranych setów, w które rozgrywane są do 25 punktów. Właściwie każde efektywne lokalizacja piłki w polu obronnym przeciwnika daje drużynie punkt. Piłkę po osobistej stronie można tylko odbijać 3 razy, po czym musi nastąpić przebicie jej na drugą stronę.

 

This entry was posted on Sunday, February 20th, 2011 at 3:07 pm and is filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply