• - - - -

Od dawna ogólnie wiadomym jest korzystniej jest zapobiegać niż leczyć. Ta mądra rada tyczy się wszystkich obszarów w jakich mamy okazję się obracać. Jakie czynności więc trzeba powziąć, by ominęły nas zbędne stresy związane z utratą cennych informacji?

Po pierwsze, kopie, kopie i jeszcze raz kopie. Ważne dokumenty, umowy, fotografie z zeszłorocznych wakacji, filmy przechowujemy głównie na dyskach twardych naszych komputerów. Te, podobnie jak reszta produktów technicznych z każdym miesiącem są coraz trwalsze, bardziej niezawodne, ulepszone, co wzbudza nasze bezgraniczne zaufanie do przedmiotów, które przecież tak jak ludzie potrafią zawodzić. Warto dlatego ochronić się przed nagłą utraceniem ważnych folderów i plików, bez których niejednokrotnie nie mamy możliwości normalnie pracować. Kopia dokumentów zapisana na pendrivie lub płycie w sytuacji utracenia danych może okazać się na wagę złota.

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż wszelkie nośniki danych należą do grupy przedmiotów delikatnych i wrażliwych na działanie środowiska zewnętrznego. Należy więc chronić je przed wstrząśnięciami oraz gwałtownymi wahaniami temperatury. Od często występujących przepięć twardych dysków w jakimś stopniu może zabezpieczyć nas dobrej jakości zasilacz, posiadający lepszy układ zabezpieczający przed tego rodzaju awariami.

Błędy systemu czy atak wirusa mogą stać się źródłem wystąpienia błędu logicznego, a w konsekwencji utracenia danych. Przed tego typu uszkodzeniem uchroni nas podzielenie dysku na partycje. Danych istotnych nigdy nie magazynujmy na systemowej partycji, ponieważ właśnie ona w pierwszej kolejności narażona jest na najróżniejsze usterki logiczne będące źródłem utraceniem informacji.

This entry was posted on Monday, January 31st, 2011 at 6:16 pm and is filed under Firmy, Internet, Usługi. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply