• - - - -

Suplementy dla sportowców są to składniki diety. Stosowane są głównie przez kulturystów pracujących nad swoim ciałem. Tak jak wskazuje nazwa suplementy są pewnego rodzaju dodatkami składników odżywczych w codziennej diecie. Zwykle suplementy uzupełniają dzienne zapotrzebowanie organizmu na odpowiednie witaminy i inne składniki mineralne. Z ciekawostek zostało też udowodnione, że czas życia człowieka powiązany jest z jego dietą, dlatego mówi się między innymi, że sportowcy żyją dłużej. Oprócz ruchu i ćwiczeń jakie wykonują ma na to wpływ ich zbilansowana dieta poprzez na przykład suplementy.

Obecnie na rynku występuje wiele produktów reprezentujących suplementy. Wybór ich jest bardzo szeroki. Jeżeli chcielibyście zacząć stosować taki rodzaj diety, odwiedźcie wcześniej sklep z suplementami (np. sklepy kulturystyczne) lub zapytajcie o to eksperta. Popularnymi producentami takich suplementów są Olimp - HMB czy MuscleTech. 

Jeżeli zdecydujesz się na zakup takiego środka udaj się do sklepu lub sprawdź ofertę sklepów internetowych, która jest bardzo szeroka.

This entry was posted on Tuesday, January 4th, 2011 at 8:44 am and is filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply