• - - - -

Wiersz biały jest specyficzną formą wiersza. Nie ma ani znaków interpunkcyjnych, ani nie ma również rymów. Istotna jest rytmika. Nic nie szkodzi, nie potrzebują. De fakto nie ważna jest forma przekazu, ważny jest przekaz jaki ze sobą niosą. Ich analiza jest analogicznie wymagająca jak poezji tradycyjnej. Zależy to od poety. A ludzie potrafią w ten sposób przekazać osobiste myśli i uczucia. Nam pozostaje jedynie delektować sie ich twórczością, którą tak starannie właściwie każdy pisarz tak szanuje.

Nie wiem ilu autorów uważa się za wybitnych poetów, a ilu tak zwanych poetów za prawdziwych autorów. Jedno jest bezsporne. Zostaliśmy obdarzeni siłą. Czy w nas zbytnio wierzymy, czy wręcz przeciwnie to wszystko jest nieistotne. Ważna jest pasja, ważne jest usilne pielęgnowanie swojego celu na przekór wszystkiemu. Będąc w czymś dobrym lub beznadziejnym, przeskoczysz góry jeżeli już nie zaprzestaniesz. Tak teraz jest z nami poetami wierszokletami.

 

“Jej niczym piękno włosy”

nagii jak rozstanie ból czeka wstydliwie na jej łzę

nieśmiale szuka to piękna

ciche rzęsy kochają ból

na nieśmiałego dotyku nie czeka nigdy niecierpliwa twarz

This entry was posted on Saturday, December 25th, 2010 at 11:45 pm and is filed under Blogi, Hobby, Sztuka. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply