• - - - -

Rośliny

Bujna roślinność pełni istotną rolę w akwarium. Akwaryści, którzy dbają o rośliny, dbają w ten sposób o środowisko życia ryb i zapobiegają zapadaniu poprzez nie na choroby.

 

Woda

Woda jest dla ryb eliksirem życia. Filtracja, częściowe wymiany wody i jej uzdatnianie są najważniejsze w utrzymaniu akwarium. Zaniedbane akwarium nie będzie “funkcjonowało” odpowiednio.

Pokarm

Ryby wymagają profesjonalną pokarmu. Utrzymać je w akwarium w dobrej kondycji można jedynie wtedy, gdy ich pokarm ma potrzebne składniki odżywcze i witaminy, we właściwych ilościach i proporcjach. Pokarmy niskiej jakości używane przez dłuższy czas osłabiają kondycję ryb.

Bez paniki

W prawidłowo utrzymywanym akwarium choroby ryb na szczęście są wypadkami rzadkimi. Podobnie jak ludzie, tak i ryby mogą od czasu do czasu zachorować. Wypadki takie nie są katastrofami, ponieważ Tetra oferuje szeroką gamę bardzo skutecznych środków przeznaczonych dla ryb. Natychmiastowe i ostrożne działanie przy użyciu tych środków prawie zawsze zapobiega pogorszeniu sytuacji.

This entry was posted on Tuesday, November 30th, 2010 at 11:29 pm and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply