• - - - -

Kiedy decydujemy się na ślub, jedną z najważniejszych kwestii, którą należy rozważyć jest fotografia ślubna. Ze względu na możliwość wykonywania zdjęć w plenerze, większość par młodych organizuje ślub w miesiącach letnich bądź wiosennych. Oczywiście bezchmurne niebo, palące słońce oraz drzewa bogate w zielone liście bądź kolorowe pączki dają wspaniały radosny nastrój zdjęć pary młodej. Jednakże w miesiącach zimowych także można wykonać wiele nastrojowych i pięknych zdjęć, z czego niewiele par zdaje sobie sprawę. Szczególnie romantycznym miesiącem jest grudzień i styczeń, kiedy pełno jest śniegu. Zdjęcia przy zasypanych drzewach, lub kiedy pada śnieg, albo przy zamarzniętym morzu, albo szczególnie - w okresie bożonarodzeniowym, kiedy domy i ulice przystrojone są kolorowymi lampkami i ozdobami są również atrakcyjne i przy tym bardzo oryginalne.

Ponadto wybór samego miejsca na wykonanie zdjęć ślubnych jest bardzo szeroki. Obecnie podczas sesji plenerowej mamy możliwość odwiedzenia kilku miejsc. Podobnie duży wybór mamy w charakterze zdjęć – mogą być to zdjęcia czarno-białe, stylizowane na przykład lata 60, zdjęcia w sepii, także zdjęcia detali (bardzo romantyczne), zdjęcia z różnymi efektami np. widok z lotu ptaka, itp. Zdjęcia ślubne to już nie tylko pamiątkowe symboliczne zdjęcia ustawiane w studio, ale profesjonalna metoda do uwiecznienia nie tylko ślubu, ale też charaktery pary młodej i uczucia, które ich wiążą. Dlatego też państwo młodzi decydują o wszystkim co dotyczy ślubnych zdjęć, a fotograf jest narzędziem, które zrealizuje te wszystkie zachcianki. Ciekawą nowością, która pojawiła się w fotografii ślubnej, to możliwość zdjęć “ekstremalnych”, tzn. para młoda może zanurkować pod wodą lub też skoczyć ze spadochronu. Można stwierdzić, że nie ma praktycznie żadnych ograniczeń w tej dziedzinie fotografii. Niestety dotyczy to również ceny – zdjęcia pod wodą czy w powietrzu na pewno będą znacznie droższe niż wykonywane w parku. Dlatego też należy poważnie przemyśleć czego pragniemy, aby nie żałować w jakikolwiek sposób swojej decyzji. Szczególnie dotyczy to panny młodej – na przykład jeśli będzie żałowała zniszczenia sukni podczas zdjęć robionych pod wodą.

This entry was posted on Monday, November 29th, 2010 at 11:02 pm and is filed under Biznes, Firmy, Hobby, Sztuka. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply