• - - - -

Diagnoza

Ważne jest codzienne sprawdzanie zdrowia ryb w akwarium. Należy sprawdzić, czy zachowują się normalnie. Powodem do zaniepokojenia są wszystkie typowe oznaki choroby, tj.: rany, wzdęcie brzucha, poszarpane płetwy. Izolowanie się pojedynczych ryb i otępienie również wskazują na chorobę.

Testy wody w akwarium

Niemal prawie każde zakłócenie równowagi biologicznej skutkuje obniżeniem jakości wody. Testy Tetratest pozwalają nie przejmować się o jakość wody w akwarium.

Rośliny

Bujna roślinność pełni bardzo ważną rolę w akwarium. Akwaryści, którzy dbają o rośliny, dbają w ten metodę o środowisko życia ryb i zapobiegają zapadaniu przez nie na choroby.

 

Woda

Woda jest dla ryb eliksirem życia. Filtracja, częściowe wymiany wody i jej uzdatnianie są bardzo ważne w utrzymaniu akwarium. Zaniedbane akwarium nie okaże się “funkcjonowało” odpowiednio.

Pokarm

Ryby wymagają wysokiej jakości pokarmu. Utrzymać je w akwarium w dobrej kondycji można tylko wówczas, gdy ich pokarm zawiera potrzebne składniki odżywcze i witaminy, we właściwych ilościach i proporcjach. Pokarmy niskiej jakości używane poprzez dłuższy czas osłabiają zdrowie i ogólną kondycję ryb.

This entry was posted on Thursday, September 30th, 2010 at 10:56 am and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply